Doç. Dr. Yener Demirtaş

Image

1974 yılında K.Maraş’ta doğdu. İlk ve orta öğrenimini K. Maraş Anadolu Lisesi ve Kayseri Fen Lisesi’nde tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi İngilizce Tıp Bölümü’nden 1999 yılında mezun oldu. Aynı yıl girdiği Tıpta Uzmanlık Sınavı’nda derece yaparak Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başladı.

2005 yılında uzmanlık eğitimini tamamlayarak Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. 2011 yılında girdiği doçentlik sınavında başarılı olarak doçent ünvanı almaya hak kazandı. 2013 yılında üniversiteden istifa ederek İstanbul’da Lymphest Plastik Cerrahi Kliniği’ni kurdu. Dr. Yener Demirtaş evli ve iki erkek çocuk babasıdır.

Asistanlığından beri yeniden onarım mikrocerrahisine özel ilgi duyan Dr. Demirtaş 2005 yılında ABD’de Cleveland Clinic’te ileri mikrocerrahi eğitimini tamamladı. Aynı yıl uzmanlık tezi, Amerikan Plastik Cerrahi Eğitim Vakfı tarafından birincilik ödülüne layık görüldü. Avrupa Plastik Cerrahi Derneği’nin “Genc Plastik Cerrah Bursu”nu kazanarak 2006 yılında Avusturya’nın Innsbruck Üniversitesi’nde misafir öğretim üyesi olarak çalışmalarda bulundu. Dr. Demirtaş’ın bilimsel dergilerde 50‘nin üzerinde yayını vardır ve çoğu uluslararası toplantılarda olmak üzere 40’ın üzerinde davetli konuşma (konferans, panel gibi) yapmıştır. Ulusal ve uluslararası toplantılarda 120‘nin üzerinde sunum yapmıştır.

© 2021 Doç. Dr. Yener Demirtaş. All Rights Reserved.